petak, 12.02.2010.

GRADONAČELNIK PRIPOMAŽE RADU NA CRNO

Image and video hosting by TinyPic

Gradonačelnik Gline Milan Bakšić na brzinu je postao pravi mali šerif u svome mjestu što je vidljivo i u glavnoj glinskoj Ulici Stjepana i Antuna Radića na kbr. 11.

Kuća u Ulici S. i A Radića br. 11 je u vlasništvu Grada Gline i namijenjena je za zgradu Hrvatskih branitelja u koju bi se nakon uređenja trebale smjestiti sve udruge proizašle iz domovinskog rata.

Gradonačelnik Bakšić ne dijeli takvo mišljenje i samovoljno je prenamijenio prethodnu namjenu zgrade te ju je dao u najam nepoznatoj osobi za izlaganje i prodaju ručnih radova.

Nakon samo jednog pogleda prema zgradi, odmah se može uočiti da spomenute ručne radove netko izlaže i prodaje, a da za to nema registriranu tvrtku niti istaknuti naziv tvrtke ili bilo kakve udruge.
Zgodno je za napomenuti da je samo u Glini prošle godine zatvoreno 17 obrta i ovaj način je poticaj i za druge kako treba poslovati, a ne plaćati obveze.

Image and video hosting by TinyPic

Vidljivo je da je na zgradu izvršen priključak električne energije i to na ne dopušten način i bez zaštite električnog kabla, a koji čini ruglo zgradi koja će ionako ubrzo, ako se detaljno građevinski ne uredi, postati opasnost za prolaznike.

Koliko se skrbi o gradskoj imovini pokazuje i detalj da na katu zgrade stoje otvoreni, a ispravni prozori pa na taj način zbog kiše i snijega dolazi do još većeg uništenja i onako već derutne zgrade.

Izgleda da je u Glini, uz gradonačelnikov blagoslov, sve moguće.

< veljača, 2010 >

OYO.hr